Cyklinowanie – usługi w Kamiennej Górze

Podłogi drewniane prezentują się estetycznie, ale tylko pod warunkiem, że są odpowiednio zadbane. Zabezpiecza się je specjalnymi lakierami i farbami. Z czasem takie powierzchnie ulegają jednak zużyciu, np. pod wpływem ciągłego tarcia w trakcie chodzenia. W celu zachowania odpowiedniego wyglądu podłóg drewnianych przez kolejne lata konieczne jest regularne przeprowadzanie cyklinowania.

Cyklinowanie przeprowadza się nawet w sytuacji, gdy na powierzchni nie ma widocznych śladów użytkowania. Niektóre uszkodzenia są bowiem bardzo małe i niemal niewidoczne dla ludzkiego oka. Powodują je np. drobinki piasku, które trą o drewno i powłoki lakiernicze w trakcie chodzenia.

Przeprowadzamy cyklinowanie w Kamiennej Górze z wykorzystaniem profesjonalnych cykliniarek. To urządzenia przypominające swoją budową kosiarkę do trawy. Przesuwa się je po powierzchni drewnianej podłogi, usuwając powłoki malarskie i lakiernicze, a także niewielkie ilości drewna, o maksymalnej grubości 0,5 mm. Przed rozpoczęciem prac konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie podłogi. Warto pamiętać o następujących czynnościach:

 

  • odsłonięcie całej powierzchni podłogi, wynosząc meble,
  • usunięcie listew przypodłogowych, które mogą zniszczyć się w trakcie cyklinowania,
  • odkurzenie podłogi z drobinek, które mogłyby spowodować uszkodzenia odkrytego drewna.

 

Wykonujemy cyklinowanie w Strzegomiu, Kamiennej Górze i wielu okolicznych miejscowościach, przede wszystkim na zlecenie klientów indywidualnych. Takie czynności przeprowadza się jedynie raz na kilka lub nawet kilkanaście lat. Nie jest to więc duża inwestycja. Warto jednak dbać o podłogi drewniane, by mogły one prezentować się szlachetnie przez długi czas.